Ev Takası Güvenli Midir?

Ev Değiş Tokuş sistemi dürüstlük, güven ve sorumluk üzerine kuruludur. Tüm üyelerden bu güvenli ortamın devamı için çaba sarf etmelerini bekliyoruz. Bu kapsamda üyeler yaptıkları değiş tokuşları değerlendirmeli, hesaplarını güncel tutmalı, ev tanım ve üye profil bilgilerini tüm detaylarıyla yazmalı ve değiş tokuş sözleşmesini kullanmalıdır.


Değiş tokuş yapıldığında her iki taraf da evini güvenle teslim ediyor ve karşı tarafa güveniyor. Başarılı değiş tokuşların temelimde iyi bir iletişim yatıyor. Aşağıdaki kuralları takip ederseniz değiş tokuşunuz güvenli ve  rahat bir ortamda gerçekleşecektir:

1. Her Şeyden Haberdar Olun

Ev takasının şeffaf ve kolay olması için her geçen gün yeni dosyalar ilave ediyoruz:
Detaylı Üye Profili - Daha güvenli bir ortam için telefon numaraları, e-posta adresleri ve sosyal medya hesaplarının doğrulaması.
Değiş Tokuş Yorumları  - Potansiyel partnerlerinizi daha iyi tanımak ve geçmişteki değiş tokuşlarını görmek için  faydalıdır.
Güvenli Mesaj Sistemi - Bu sistem sayesinde e-posta adresiniz açıklanmadan diğer üyelerle yazışabilirsiniz. Ev ve iletişim bilgilerinizi istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz.
Temsilciler Ekibi'ne telefon, e-posta ve canlı destek bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir değiş tokuş teklifini kabul etmeden önce aşağıdaki konulara dikkat etmenizi öneriyoruz:
Potansiyel partnerinizin profilini ve ev kaydını inceleyin
Daha önce yaptıkları değiş tokuş yorumlarına göz atın
Eğer profilinde doğrulanmamış bölüm var ise yapmalarını isteyin
Telefon edin
ya da Skype'den görüşün

2. Gizlilik ve Güvenli İletişim

Mesaj sistemimiz sayesinde diğer üyeler ile güvenli iletişim içinde olacaksınız. Bu sayede karşı taraf sizin iletişim bilgilerinizi görmeyecek. Gizlilik ilkelerini çok ciddiye alıyoruz ve her zaman için şahsi iletişim bilgilerinizi korumayı görev biliyoruz.

Ev kaydınız ve profilinizde asla yer almayacak bilgiler:
Soyadınız (profilinizde sadece isminiz yer alacak, soyadınızı yazmamanızı tavsiye ederiz)
E-posta adresiniz
Telefon Numaranız
Adresiniz
Haritadaki konumunuz (haritada sadece evinizin bulunduğu bölge gösterilecektir)

Özel bilgilerinizi ancak güven duyduğunuz zaman karşı taraf ile paylaşın.


3. Yardım Ekibimiz

Soru ve şüpheleriniz var ise Yardım Ekibimizi arayabilirsiniz. Ekibimizdeki temsilcilerimiz deneyimli değiş tokuşçular olup, size türkçe tavsiyelerde bulunacaktır. Tüm dünyada değiş tokuş konusunda 20 yıllık tecrübemizi sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Yardım almak için bizimle temasa geçin.

 

4. Beklentilerinizi Belirleyin ve Doğru İletişim Kurun

Ev takasları iki kişi arasında gerçekleşiyor ve her iki taraf da güven duymalıdır. Ev tanımınız ve profilinizdeki bilgiler diğer üyelerle iletişime geçmek için başlangıç noktalarınız olacak. Bu bölümleri doldururken titiz davranın. Bu bilgiler sayesinde diğer üyeler sizi tanıyıp beklentilerinizi öğrenecektir.

5. Acil Durumlar İçin İletişim Bilgileri 

Acil durumlar için aşağıdaki iletişim bilgilerini girin:
Güvendiğiniz birinin telefon numarası (komşu ya da bina yöneticisi)
Polis ve İtfaiye telefon numaraları
Evinize yakın hastane ve dişçi telefonları
Araba sigorta bilgileri
Araba tamircisi bilgileri

Ayrıca seyahatte olduğunuzda size ulaşılabilecek bir telefon numarası bırakın.

6. Komşularınızı Haberdar Edin

Seyahatte olduğunuzu ve  yokluğunuzda evinizde  misafirlerinizin kalacağını  tüm tanıdıklarınıza bildirin. Değiş Tokuş partnerlerinizin geliş ve gidiş tarihlerini komşu, akraba, kiracıysanız mal sahibi ve arkadaşlarınızla paylaşın. 

7. Hayır Demekte Serbestsiniz

Değiş Tokuş partnerinizin kişisel bilgileri eksik ise profilini yeniden düzenlemesini isteyip bilgilerini doğrulama araçları sayesinde doğrulayabilirsiniz. Eğer profilindeki bilgilerin size uygun olmadığını düşünüyorsanız değiş tokuş teklifini kibarca reddedebilirsiniz. Hayır demekte serbestsiniz ancak karşı tarafı cevapsız bırakmayın. 

Başarılı Değiş Tokuşlar Dileriz!